Porozuměte kočičímu mňoukání

24673466

Kočičí „mňau“ není jen jednoduchý zvuk kočka. Je to vlastně překvapivě sofistikovaný způsob komunikace. Vokalizace návyky kočku a hlas jsou stejně individuální jako hlas člověka. Můžete mít kočku, která málokdy dělá nahlédnout nebo můžete mít jeden, který je velmi hovorný. Různé plemena budou mít různé znějící meows stejně. Například, siamské jsou známé svou mimořádně pronikavé kvílení.Vestavěné skříně praha jsou vám v blízkosti.

Nejčastějším druhem mňau je žalostný pláč za pozornost – pokud vaše kočka chodí sem a tam v kuchyni, nejspíš chce kočky
Pokud dojde mňoukání, když jste se právě vrátil domů, vaše kočka je pravděpodobně rád, že tě vidím, a chce, aby se hladil nebo vyzvednout – uvítací mňau, zejména pokud se opakuje neustále, je také v souvislosti s pářením.

Samice kočka v říji se mňau neustále propagovat její dostupnost k mužům – v některých koček to může vyvinout v prodloužené nářek na všech hodin dne nebo v noci,
Někdy kočka bude dělat podivné kmitání, nebo dokonce kňourání zvuky při objevování kořist, která je mimo dosah. Nikdo je zcela jist, proč to kočky udělat. Někteří naznačují, že to je prostě zvuk kočičí očekávání nebo frustrace, jako někdo, kdo dopadá rty. Někteří lidé si dokonce myslí, že je to trik ze strany kočky se dostat svou kořist, aby prošetřila podivný zvuk. Vrčení, plivání, syčením a ječení jsou všechny agresivní, nebo defenzivní výkřiky. Obvykle je to docela jasné, zda kočka je rozzlobený nebo vystrašený. Podobně, vrní vyžaduje trochu vysvětlení. To znamená, že vaše kočka je obsah.

Je třeba poznamenat, že pokud máte klidnou kočku, která se náhle začíná mňoukání, nebo hlasitý kočku, která se náhle zastaví, může to znamenat vaše kočka je nemocná. Měli byste věnovat zvláštní pozornost, pokud vaše kočka začne mňoukání neustále při použití toalety, čištění sebe nebo jíst kočky. Některé z nich by mohly být příznaky úzkosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kočky se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.