Dnes krmíme koťata

19112989

Když přijde na roztomilost, může jen málo zvířátka v porovnání s koťata. Pokud jste si zakoupili kotě (nebo dva), budete pravděpodobně naučit vše o kotě péče. Chcete-li dělat to, co mohou, aby zajistily, že vaše roztomilé dítě roste do zdravého dospělého člověka. Správné krmení je velká část zdraví rovnice. Po prvních čtyřech týdnech mateřským mlékem, kotě postupně přejde do kotě potravin, a je kompletně odstaven u asi osm týdnů. Zde je to, co potřebujete vědět, jakmile jste přijeli kotě domů.
1. Jak se nutriční potřeby koťat se liší od těch, které dospělé kočky?

Hmotnost kotěte mohou zdvojnásobit nebo dokonce ztrojnásobit během několika prvních týdnů života. Na podporu této explozivní růst – stejně jako vysokou úroveň aktivity – Vaše kotě může mít třílůžkových energetických potřeb dospělého kočky.

Tyto potřeby vysokých energií, aby to těžší pro koťata dostat dostatek kalorií v jednom jídle, říká Jennifer Larsen, DVM, PhD, nutriční poradce a asistent profesora klinické výživy na veterinární nemocnici Medical fakultní na University of California, Davis. „Takže většina koťata chtějí jíst alespoň tři nebo čtyři jídla denně,“ říká. „Je to také komfort věc – koťata jsou snackers ve svém srdci.“

Potřeby koťata „pro tuk, některé mastné kyseliny, a většina vitamíny jsou stejné jako pro dospělé kočky, říká Larsen. Ale koťata mají vyšší požadavek na protein, aminokyseliny a minerální látky, jakož i pro některé vitamíny. Například by koťata dostat asi 30% své energie z bílkovin.

Z těchto důvodů, většina expertů doporučujeme krmit své kotě speciálně navržen kotě jídlo až do věku 1. Ačkoli některé kočky potraviny jsou označeny jako vhodné pro koťata a kočky všech fázích života, ty nejsou vhodné pro vaše kotě, pokud krmení testy podporovat štítek reklamace.

A nezapomeňte zajistit dostatek čerstvé vody, – to je klíčem k udržení kočky všech věkových kategorií zdravé.

2. Jak mohu vědět, mám výběru kvalitní kotě jídlo?

Mindy Větev, CVT, ředitel klientských služeb pro Midwest Úřadu Americké společnosti pro prevenci krutosti na zvířatech (ASPCA) zdůrazňuje význam vysoce kvalitního kotě potravin. „Nedoporučuji obecné nebo obchod značky,“ říká větev. Koupit od renomované společnosti – ten, který veterináři doporučí častěji, říká. „Výzkum zjistil, tyto potraviny kotě poskytuje vynikající zdraví.“