Jak nakrmit prase domácí?

7621378

Prasata, stejně jako my, jsou všežravci a bude jíst širokou škálu potravin. Také jako my, potřebují vyváženou stravu vlákniny, energie, bílkovin, vitamínů a minerálů prospívat. Krmivo bude vaše největší výdaje v souladu prasat, takže se vyplatí si to pravé.

Prasata, stejně jako všechna zvířata, musí mít stálý přístup k čisté čerstvé pitné vody. Stejně jako vyklápění žlabu, aby se Vymezení vůle v peru, budou prasata i stát v koryta s vodou a umýt špinavé tváře v něm, takže je třeba pravidelně kontrolovat, vyčistit a znovu naplněn. Pozinkované žlaby jsou robustní a snadno se čistí, a ne příliš snadné pro prasata, která se převrátit. Automatické pijáci jsou k dispozici, ale nejsou ani z poloviny tolik zábavy pro prasata.

Pokud jste chytrý a mít správné vybavení, můžete míchat si vlastní jídlo pro prasata, ale většina menšího rozsahu prasečí chovatelé používat obchodní prase jídlo. Existuje mnoho různých výrobců krmiva, včetně organického a GM zdarma. Budete platit pojistné za tyto, ale může být šťastnější tom. Ujistěte se, že máte někde v suchu a hlodavců zatím uložení tašky. Po otevření potraviny by měly být uloženy v nádobě důkaz hlodavců. Případné úniky by měly být zametl a ihned odstranit. Pravidelně kontrolovat, aby bylo zajištěno, že neexistuje žádný hlodavec poškození tašek – v případě, že je, se s tím okamžitě.

Vždy zkontrolujte datum minimální trvanlivosti o krmivech; zatímco je hodnota podávání bude v pořádku, pokud jde o bílkovin, vlákniny a oleje, se hladiny vitaminů a minerálních látek klesat po ní.

Krmné instrukce jsou na pytel, ale to jsou orientační. V chladném počasí, může být nutné zvýšit krmivo jako prase bude využívat energii, aby se zahřál. Vaše nejlepší průvodce je stav nebo úroveň krytí tuku na vašem prase.

Pravidelně kontrolujte stav těla svých prasat. Chcete-li to provést, spusťte rukou podél páteře; pokud můžete cítit dobře, prase je trochu tenký; pokud můžete cítit s pevným tlakem, to je v pořádku; pokud se nemůžete cítit vůbec, prase je příliš tlustý.

Kolik krmit prasata

Jako orientační pravidlo, krmíte 1LB (450g) jídla každý den za každý měsíc věku, až do maximální výše 6kg (2.75kg) za den. Nekrmte víc než to – budete utrácet peníze a skončit s více než tuku prasat. Pouze kojící prasnice Potřebujete více jídla, než je tato. Kromě toho vážit jídlo. Šest liber je pravděpodobně menší, než si myslíte.

Jako druhý pravidlo, veškeré krmivo by měly být vyjasněny během 20-30 minut – pokud ne, sníží se částka pak zvyšovat postupně zvyšuje chuť k jídlu. V průměru přijetím odstávčetem od 8 týdnů do porážky šest a půl měsíce později bude používat asi 380kg krmiv (19 x 20kg tašky).

Rozdělit kanálů do nejméně dvou za den. Prasata, jako je krmení tak jim tolik legrace, jak je to možné. Pokud je velmi mokrá pod nohama, budete muset použít žlab, ale pokud je dostatečně suchý, rozptyl pelety na zem umožňuje zpětnou dobu vydrží déle. Používáte-li koryto, ujistěte se, že je zde dostatek místa pro všechna prasata krmit v pohodlí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Krmiva pro zvířata se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.