Krmení štěňat

30903824

Štěně jí hodně potravin. Od narození do šesti měsíců věku, on bude muset jíst dvakrát až čtyřikrát tolik jako dospělý pes pro podporu všech, že růst. Dobrým pravidlem (packa?), Je to, že po jeho prvním týdnu života, když jeho hmotnost zdvojnásobí z toho, co to bylo při narození, štěně by měli získat jeden až dva gramy na libru předpokládané hmotnosti dospělého každý den. To znamená, že pokud vaše Německý ovčák štěně váží 75 liber jako dospělý, měl by získat tři až pět uncí denně jako štěně.

Jaké jídlo?

Obecně řečeno, štěně jídlo je vyšší obsah bílkovin a obohacené o vitamíny, minerály a tuky jsou nezbytné pro růst, to znamená, že ve srovnání s psy od stejného výrobce. Přesto složky napříč značkami se může značně lišit. Komerční štěně potraviny musí splňovat AAFCO (Association of American Feed Control úředníků) normy živin pro růst, a mnoho firem jdou nad rámec těchto norem, testování svých výrobků, aby se ujistil, že podpora rozvoje štěňata.

Nemají se, i když -jsou musí splňovat pouze minimální standardy živin. Ve většině případů, dostanete, co si zaplatí. Nižší-kvalitní suroviny jsou nalezené v levnějších značek, zatímco „premium“ a „výkonu“ rozmanitosti obsahují kvalitnější ingredience pro lepší stravitelnost.

Koupit „štěně jídlo.“ Je více pravděpodobné, že mít další živiny štěně potřebuje, dokud nebude zcela vyvinuta. (Zeptejte se svého veterináře na pokyny o tom, kdy by to mohlo být, malí psi samozřejmě dospívají rychleji než velcí psi.) Pravidelná potraviny označené „pro všech fázích života“ je taky v pohodě.

Vezměme si plemeno-formuloval jídlo. Velká plemena štěně formule pomoci větší štěňata růst tempem natolik, že mají čas na rozvoj silné kosti a klouby postupně. Malé plemeno formule poskytují koncentrované živiny v malých, skus-velikost granulí, které splňují vysoké metabolické potřeby menší štěněte. A ano, střední plemeno formule zaměřit někde mezi. Pokud nemůžete najít plemeno formulované jídlo, to je v pořádku.

Jak moc?

Štěňata potřebují jíst hodně, a ne příliš mnoho. Měli byste být schopni cítit, ale ne vidět jejich žebra, a měli by mít viditelný pas, když se podíváte na ně. To platí pro štěňata od jednoho plemene, velký nebo malý.

Obecně platí, měli byste se řídit pokyny na zadní straně sáčku Dogfood, a nastavit nahoru nebo dolů v závislosti na chuti k jídlu a tělesné kondici štěněte.

Kdy?

Kolem osmi až 12 týdnů věku štěně je pravděpodobně jíst třikrát až čtyřikrát denně. Nemá jíst, že mnohokrát ačkoli. Pokud se to hodí svůj rozvrh, aby ho krmit jen dvakrát denně, stačí rozdělit množství jídla byste normálně dát do dvou jídel, místo tří nebo čtyř lidí.

Poté, co je to šest měsíců můžete-and-by mělo snížit počet jídel ho krmí na dva. Spusťte snížit množství potravin se dostane i po pokynů poskytované výrobci potravin, nastavení podle potřeby. Pokud jste krmení příliš mnoho, většina psů dáme vám vědět, tím, že opustí trochu pozadu v jeho misce.

Puppy úvahy

  • Velký plemen Štěňata potřebují pomalý, trvalý růst bude sloužit jako ochrana ortopedické problémy, jako je dysplazie kyčelního kloubu. Zvedněte je na dietě určené pro velké plemen psů nebo krmivo pro dospělé psy. Ať už si vyberete dieta neměli přeceňovat bílkovin, tuků a kalorií úrovně.
  • Malý, ale robustní plemena, jako pugs, také potřebují nižší-kalorií, než to, co se poskytuje většina štěňata potravin, protože jsou také náchylní k dysplazie kyčelního kloubu.
  • Nakrmte svého psa ve stanovených časech každý den, spíše než nechat jídlo z po celou dobu, takže se učí plán. Výjimkou jsou malé plemena, jako je čivav, kteří mohou být náchylní k hypoglykémie (nízká hladina cukru v krvi). Měly by mít vždy k dispozici jídlo okusují.
  • Nikdy krmit štěně od stolu. Podporuje jen žebrání. Všichni v rodině, musí dodržovat toto pravidlo.
Příspěvek byl publikován v rubrice Krmiva pro zvířata se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.