Jak se starat o štěňata?

24673386

Pokud nechcete vykastrovat vaše fena, můžete nakonec najít sami s nastávající čokl na vašich rukou. I když štěňata jsou roztomilé a mazlivý, tam je hodně péče, která jde do jejich vývoje v prvních pár týdnů. To jsou některé věci, které byste měli vědět, pokud budete mít k péči o novorozence štěňata.

Vytvořit doupě

Matka a štěňata potřebují mít den oblast, která je vše na sebe. Peleší s malým vytápění pad, bude přikrývky, polštáře a poskytují teplo a pohodlí. Tam mohou být některé odvodnění a odpady v oblasti, pro příštích pár týdnů, takže lůžkoviny je třeba změnit na denní bázi. Čistota je klíčem k udržení zdravého prostředí pro obě štěňata a matky.

Uchovávejte je s jejich matkou

Přítomnost matky je to, co udržuje štěňátka, když jsou prvorozený. Nejsou být odděleny od matky za žádných okolností během tohoto kritického období. Vzhledem k tomu, že matka právě porodila, měla by mít čas na odpočinek s její štěňata nerušeně. Je to matka, která poskytuje živiny z jejího mléka na podporu zdravého imunitního systému a vývoj. Krmení se obvykle konají každé dva až tři hodiny pro štěňata a oni jsou schopni jíst pevnou stravu, než oni jsou přinejmenším čtyři týdny. Štěňátka mezi čtyřmi a osmi týdny, může jíst směs suchých potravin a mléka a pak se může posunout do pevnou stravu zcela po tomto období. V případě, že matka není přítomen, pak je doporučeno kontaktovat veterinárního lékaře na přijatelnou náhradu její mléko jako mateřské mléko není vhodné pro štěňata.

Dávejte pozor na varovné příznaky nemoci

Čas jako rozhodující faktor pro štěňata, protože oni jsou schopni dělat něco na vlastní pěst. Pokud si všimnete jakýkoli typ abnormality jejich vzhledu nebo chování, pak je doporučeno kontaktovat veterináře ihned k opravě problému dříve, než bude příliš pozdě. Některé věci dávat pozor na zahrnují zvracení, nadměrné pláč, průjem, odmítnutí matka, nebo v případě, že štěně není ošetřovatelství s ostatními.

Obraťte se na svého veterinárního lékaře

Dohled nad veterinárního lékaře se doporučuje zajistit zdravý start pro štěňata, protože tam je spousta nebezpečí, které ležel-lidé nejsou vědomi. Štěňata nejsou schopni slyšet, vidět, nebo dokonce se vyprázdnit sami o sobě, když jsou nejprve narodí a mohou také onemocnět v důsledku celé řady nemocí a zdravotních problémů. Zeptejte se svého veterináře o radu o tom, jak se starat o štěňata, když se narodí.

Jako obecné rovině, chov doma se nedoporučuje, protože mladá štěňata jsou citlivé na řadu nemocí, a mohou potenciálně zemřít, pokud nejsou postaráno správně. Mladí štěňata musí být umožněno zůstat se svou matkou po dobu nejméně dvanácti týdnů, které jim pomohou růst a vyvíjet ještě před jejich přijetím ven. Vzhledem k tomu, štěňátka jsou křehké stvoření potřebují hodně pozornosti, zůstat v těsném kontaktu s veterinárním lékařem, aby bylo zajištěno jejich dobré zdraví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Psi se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.